Hej Kolęda

dodano: 2020-01-20

W Przedszkolu Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi we Włocławku odbyło się wspólne kolędowanie przedszkolaków i uczniów III Liceum Ogólnokształcącego. Dzieci powitały gości na czele z  Ks. kan. dr Henrykiem Witczakiem proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela piękną polską kolędą. Popłynął dziecięcy śpiew, a nam słuchaczom zrobiło się jakoś cieplej i nagle zostaliśmy zaproszeni do innego świata. Świat, w którym prym wiodły Anioły, Matka i Boska z Jezusem, a obok Święty Józef. Przy ognisku śpiący pastuszkowie. Gdzieś w oddali na swoją kolej czekali trzej królowie. Podczas wspólnego kolędowania nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu "Moja Kartka Świąteczna" i zakończenie akcji "Pomóż  Kubusiowi pokonać raka" . Wszystkim ofiarodawcą dużym i małym Dziękujemy. Nastąpił radosny moment wspólnego składania życzeń. I ja tam byłem, składałem życzenia, a co widziałem Państwu opisałem.

Dariusz Duszeński katecheta LMK i PP Nr 8.