Slajd 01

Przedszkole Publiczne nr 8

Przedszkole Publiczne Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi położone jest w centrum miasta Włocławka w dzielnicy Śródmieście. Przedszkole funkcjonuje od 1987 roku. Nasze przedszkole nazywane jest potocznie „Szczęśliwą ósemką,” bo dzieci, które tutaj uczęszczają mile czas na zabawie i nauce spędzają.
Przedszkole  od 10 maja 2021 roku posiada sensoryczny plac zabaw na którym wychowankowie mogą rozwijać swoje zmysły (dotyk, węch, słuch,smak). Otwarcia placu dokonali: Pani Anna Gembicka  Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rolnictwa i Pan dr Marek Wojtkowski Prezydent Miasta Włocławka. Sensoryczny plac zabaw został sfinansowany ze środków Fundacji ORLEN i Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. W godzinach pracy przedszkola sensoryczny plac zabaw dostępny jest dla dzieci przedszkolnych. Od 17 maja 2021 roku do 17 października 2021 roku od godziny 16.00 do 20.00 jest ogólnodostępny dla dzieci przedszkolnych i ich rodziców z przedszkola, osiedla Śródmieście i miasta.
Nasze przedszkole posiada jeden oddział integracyjny do którego uczęszczają dzieci z rożnymi niepełnosprawnościami. I to szczególnie dla nich sensoryczny plac zabaw jest ogromną szansą na poprawę funkcjonowania w środowisku oraz usprawnianie i rozwijanie niezaburzonych funkcji psychicznych i fizycznych. Rodzice ze Śródmieścia zyskali kreatywne miejsce ,w którym ich pociechy uczą się poprzez ruch i zabawę.
W placówce funkcjonuje 5 oddziałów przedszkolnych w tym jeden integracyjny. Priorytetową dla nas sprawą jest wspieranie rozwoju dzieci niepełnosprawnych dla których wdrażamy szereg programów i projektów. W pracy pedagogicznej stwarzamy optymalne warunki rozwoju dla każdego dziecka i wyrównujemy szanse edukacyjne.
W efekcie naszych działań dzieci osiągają dojrzałość szkolną i są dobrze przygotowane do podjęcia nauki na kolejnym etapie edukacyjnym.